KONST / Litografier / Färglitografier 17515019
nr 1751 5019
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Motiv fån Trosa. Signerade, numrerade, yttermått inklusive ram: 45x50 - 46x58 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:59:43
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren